LG AegeanBall Fesrival: Το Πρόγραμμα της Β’ Φάσης!

by

Η Ερμούπολη χτυπάει πλέον στον ρυθμό του LG AegeanBall Festival 2017!

Η Α’ Φάση ολοκληρώθηκε για την , , , | Αθλητές του Αύριο, , , και Κατηγορία. Οι ενήλικες ξεκίνησαν σήμερα το απόγευμα τους αγώνες τους, με την Κατηγορία PRO να εντυπωσιάζει με το υψηλό αγωνιστικό της επίπεδο.

Το πρωί της Παρασκευής θα ξεκινήσει η Β’ Φάση των παίδων, εφήβων και κορασίδων. Οι 1η, 2η, 3η και 4η Κατηγορία | Αθλητές του Αύριο θα ξεκινήσουν τους αγώνες Knock Out στις 9.00 το πρωί.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1η Κατηγορία (U10)

Fantastic 4 – Selection 1
Τριανταφυλλένιες – Four Star

*Οι All Star και οι Αετοί περνούν απευθείας στα Ημιτελικά.

2η Κατηγορία (U12)

Syros Stars – Legends
Οι Warrios – Greek Aliens
Άρης Rockets – School Survivors
Άρης – Celtic
Κύκλωπας – Selection 1

* Οι Daltons περνούν απευθείας στα Ημιτελικά.

3η Κατηγορία (U14)

Αστέρας Ultra Syros – Aegean Legends
NBA Syros – Syros Bulls -> Ο νικητής παίζει μετά με την Syros Lions

4η Κατηγορία (U16) – LG | Αθλητές του Αύριο

Squad Hoops – Ηρακλής Ικαρίας
NoName – Peiraius Ικαρίας
Ντάλτονς – Bricklayers
Χοντρίμ Τιμ – Suicide Buys
Golden Boys – Selection 1

* Οι Mykonos Pelicans, Αμπαλοσυριανοί και Πάνθηρες περνούν απευθείας στα Ημιτελικά.

Κορασίδες

Phenoms – Legends
Τηνιακές – NBA Girls

Οι κατηγορίες Νέων και Ενηλίκων θα ξεκινήσουν τα Knock Out παιχνίδια τους το απόγευμα της Παρασκευής.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

5η Κατηγορία (U19) [18.20]

Nothing But Net – Triple Threat
Avengers – Χαβαλένθια -> Ο νικητής θα αντιμετωπίσει τους Απροσάρμοστους.
Daltons – Shooting Stars
Mykonos Pelicans – Σακαφλιάδες
Ατάλαντοι – Syros Hornets
SantoCrew – Κόκονατ

6η Κατηγορία (U30) [18.00]

Donkeys – Xo Dream Team
Daltons – Χαβαλένθια
Power Rangers – LG Shakers -> Ο νικητής θα αντιμετωπίσει τους Four Stars.
Dream Team – Quickie
AirBallers – Roosters -> Ο νικητής θα αντιμετωπίσει τους Loco Verano.

7η Κατηγορία (U40) [18.00]

Cosmote 1 – Γαλάτες
Antoua Nuovo – Clafta Laboral
Γκαντέμηδες – Power Agers
Zombie Nation – Γερμανός Σύρου
Citroenergy – Siros Travel
Street Hoops 2 – Αρτοποιείο Μάγουλας
Remal Madrid – Θαλασσινοί
Cosmote Mobile – Syros Hit 17
Μακρυωνίτης – Παρα – ηλίες
ΕΛΤΑ Courier – Tech House
Orlando Tragik – Okio Cafe
IronMen – Θάντερκατς

8η Κατηγορία (U50) [21.00]

Teenagers – ORO Αιώρα
POP84 – Πρίγκιπες

9η Κατηγορία (PRO) [19.00]

Όλοι οι Ημιτελικοί Ανδρών και Γυναικών.

Την Παρασκευή στις 18.00 ξεκινάει το Τουρνουά Γυναικών της Κατηγορίας PRO. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Ninja – Ανανάδες
Ανανάδες – Κουκλίτσες
Ninja – Κουκλίτσες

Την Παρασκευή στις 19.30 ξεκινάει και το Τουρνουά Respect με τους νικητές των χορηγών μας! Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΟΠΑΠ 1 – Sport24
ΟΠΑΠ 2 – Cosmote
Cosmote – ΟΠΑΠ 1
ΟΠΑΠ 1 – ΟΠΑΠ 2
Cosmote – Sport24
Sport24 – ΟΠΑΠ 2

Την Παρασκευή θα διεξαχθούν και τα εξής εξ αναβολής παιχνίδια:

Κατηγορία 1 (U10) [17.30] Fantastic Four – Selection 1
+ Ημιτελικός

Κατηγορία 9 (PRO)
ΑΕΠΕ – Sharks
Sharks – Dream Chasers
Sharks – HopeGenesis

Το πρόγραμμα είναι αναρτημένο αναλυτικά στον πίνακα ανακοινώσεων δίπλα στο κιόσκι της Πλατείας Μιαούλη.

#LG_AegeanBall_Festival